05 Października 2020

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - konkurencje torowe 2020

W dniu 4.10.2020 w Pruszkowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w konkurencjach torowych 2020 dla województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Świętokrzyskiej Fundacji Sportu. Najlepiej wypadła Gabrysia Kaczmarczyk zdobywając 2 złote medale w wyścigu na 250m ze startu lotnego i wyścigu punktowym (wygrywając wszystkie finisze). Do tego dołożyła srebro w sprincie drużynowym gdzie wystąpiła wraz z Małgosią Bandurą. Drużyna młodzików w składzie Kaczmarczyk Kacper, Więckowski Kacper, Boudreau Sebastian, Pilarek Michał w wyścigu na dochodzenie na dystansie 2 kilometrów wywalczyła 4 miejsce. O dużym pechu może mówić Kacper Więckowski, który wygrał kwalifikacje w wyścigu punktowym i w finale też bardzo dobrze rozpoczął wygrywając pierwszy finisz ale niestety potem uległ kraksie, która przekreśliła realne szanse na zdobycie medalu. Kacper był mocno poobijany i pozdzierany, a rower na którym jechał połamał się.