27 Stycznia 2021

84 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym

W dniach 23-24 stycznia 2020 r. we Włoszakowicach odbyły się 84 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Województwo świętokrzyskie reprezentowało tylko dwóch zawodników. Waldemar Banasiński (Browar Fortuna) w kategorii Masters IVB (65-69lat) wygrał rywalizację, potwierdzając swoją dominację i specjalizację w tej konkurencji kolarstwa. Zdobyta koszulka mistrzowska jest już 24 w kolekcji tego utytułowanego zawodnika. W kategorii junior młodszy (15-16lat) jednej z najliczniej obsadzonych, 31 miejsce zajął Dominik Jedynak (Domin Sport).

W kategorii Orlik (19-22lat) Krzysztof Domin wychowanek Klubu Domin Sport reprezentujący aktualnie Klub Sportowy Pogoń Mostostal Puławy wywalczył srebrny medal. Szymon Maciejewski wychowanek SK KSKS Vento Bike Team Daleszyce i MKS Dek Meble Cyclo Korona Kielce, aktualnie reprezentujący Klub Mayday Medisept Team zajął 20 miejsce w kategorii junior (17-18lat).