02 Sierpnia 2021

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2021 - konkurencje torowe

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2021 - konkurencje torowe

W dniach 30 lipca - 1 sierpnia 2021 w Kaliszu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano konkurencje kolarstwa torowego. 

Województwo świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy MKS Dek Meble Cyclo-Korony Kielce Kacper Kwiatek, Kacper Więckowski, Krzysztof Kajtek (wychowankowie Szkółki Kolarskiej KSKS Vento Bike Team Daleszyce).

Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Najlepiej wypadł Kacper Kwiatek, który zdobył brązowy medal w sprincie. Pokazuje to jego potencjał i to, że medale zdobywane podczas Mistrzostw Szkółek Kolarskich na torze rzeczywiście były dobrym prognostykiem na przyszłość.

Nasza drużyna (Kacper Kwiatek, Kacper Więckowski, Krzysztof Kajtek) w sprincie drużynowym zajęła 5 miejsce zabrakło im zaledwie 0,176 sekundy do strefy medalowej.

Kacper Więckowski wykręcił solidne 10 miejsce w wymagającej konkurencji omnium - wieloboju torowym.

W Keirinie do półfinałów zakwalifikowali się Kacper Kwiatek i Kacper Więckowski. Niestety ze względu na padający deszcz zawody na tej fazie musiały zostać przerwane i mają zostać dokończone we wrześniu na torze kolarskim w Pruszkowie podczas Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich w kategorii junior młodszy.

Na tych samych zawodach ma zostać również rozegrany finał konkurencji Madison, który z tych samych powodów nie odbył się w Kaliszu. Tam mają nas reprezentować Kacper Kwiatek i Krzysztof Kajtek.

Nadal wierzymy, że nasi kolarze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i na pewno będą walczyć o pozycje medalowe.


Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi Krzysztofowi Baćkowskiemu, który przygotowywał naszą ekipę do tych zawodów serdecznie gratulujemy!

Galeria

Pełne wyniki