14 Stycznia 2019

82 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym

W dniach 12-13 stycznia 2019 roku w Strzelcach Krajeńskich odbyły się ostatnie zawody w sezonie przełajowym 2018/2019 i jednocześnie najważniejsze 82 Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego zajmując trzy miejsca na podium w tym dwa razy na najwyższym stopniu.

W kategorii Masters IV B (65-69lat) zwyciężył Waldemar Banasiński - Browar Fortuna. Aktualny v-ce Mistrz Świata w kolarstwie przełajowym. W Polsce na 10 startów odnotował 7 zwycięztw, 2 razy zajął 2 miejsce i 1 razy nie ukończył wyścigu z powodu defektu.

W kategorii Żakini (11-12lat) zwyciężyła Gabriela Kaczmarczyk - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Team Daleszyce. Jest to pierwszy sezon tej młodej zawodniczki, a już pełny sukcesów. Można powiedzieć, że zdominowała wyścigi w swojej kategorii wiekowej na 17 startów odniosła 15 zwycięztw i 2 razy była druga. W między czasie startując w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym zdobywając 3 srebne medele.

W kategorii Elita (senior) 3 miejsce zajął tak jak przed rokiem Patryk Kostecki - Domin Sport.  Patryk prezentował równą formę przez cały sezon, na 15 startów 4 razy wygrywał, 5 razy był drugi, 3 razy trzeci i po jeden raz zajmował czwarte, piąte i szóste miejsce.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca w kategoriach:
żakini 7 miejsce Aleksandra Jaworska - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Team Daleszyce
młodziczka 17 miejsce Małgorzata Bandura - MKS Cyclo Korona Kielce DEK Meble
juniorka młodsza 13 miejsce Natalia Kaczmarczyk - MKS Cyclo Korona Kielce DEK Meble
junior młodszy 53 miejsce Kuba Dziurski - MKS Cyclo Korona Kielce DEK Meble

PEŁNE WYNIKI

Zarząd ŚRZKol chciałby bardzo podziękować trenerowi Krzysztofowi Baćkowskiemu za ogromną pracę oraz zaangażowanie w propagowaniu kolarstwa przełajowego wśród młodzieży. Za organizację wyjazdów na wyścigi,  zapewnienie i serwisowanie sprzętu, za prowadzenie specjalistycznych treningów oraz opiekę nad zawodnikami. Jesteśmy przekonani, że starty w tej specjalności kolarstwa zaprocentują w przyszłości. Gratulujemy również bardzo dobrych rezultatów uzyskanych w debiucie w tej konkurencji.