01 Sierpnia 2019

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2019 - kolarstwo torowe

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2019 - kolarstwo torowe

W dniach 28-31 lipca 2019 w Pruszkowie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano konkurencje kolarstwa torowego. 

Województwo świętokrzyskie reprezentowała zawodniczka MKS Dek Meble Cyclo-Korony Kielce Natalia Kaczmarczyk (wychowanka Szkółki Kolarskiej KSKS Vento Bike Team Daleszyce).
Uzyskując następujące rezultaty:

10 miejsce w konkurencji keirin 

18 miejsce w omnium (wielobój składający się z wyścigu scratch, wyścigu tempowego, wyścigu eliminacyjnego oraz wyścigu punktowego).

Wyniki te cieszą tym bardziej, że Natalia dopiero w styczniu tego roku zaczeła przygodę z kolarstwem torowym.  Były to dopiero jej czwarte zawody na torze w życiu (pozostałe 3 to eliminacje do OOM).  Dlatego należą jej się słowa uznania jak również trenerowi Krzysztofowi Baćkowskiemu ze Szkółki Kolarskiej KSKS Vento Bike Team Daleszyce, który przygotowywał Natalię w tej specjalności kolarstwa. Serdecznie im gratulujemy jak również trenerowi klubowemu Ryszardowi Kwaśniewskiemu, trenerowi Janowi Baćkowskiemu ze Szkółki Kolarskiej  KSKS Vento Bike Team Daleszyce oraz rodzicom Natalii i życzymy kolejnych sukcesów!

Dziękujemy Świętokrzyskiej Fundacji Sportu za pomoc oraz wsparcie przy przygotowaniach jak i samym starcie zawodniczki w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

GALERIA