24 Grudnia 2019

Tradycyjny Mecz Wigilijny Kolarzy 2019

Tradycyjny Mecz Wigilijny Kolarzy 2019
Jak co roku w Wigilię odbył się tradycyjny wigilijny mecz w piłkę nożną kolarzy. W siedzibie klubu MKS Cyclo-Korona Kielce spotkali się byli i obecni zawodnicy, trenerzy, sędziowie, działacze i sympatycy kolarstwa. Kolarze po raz kolejny pokazali charakter i mimo niesprzyjającej pogody pojawili się w licznym gronie. Z byłych zawodników byli m.in. Tomasz Brożyna (aktualnie dyrektor sportowy w grupie CCC Development), Zbigniew Piątek (aktualnie Wójt Gminy Piekoszów), Kazimierz Stafiej (Prezes Cyclo-Korony), Mariusz Witecki (dyrektor sportowy w grupie Voster ATS), Łukasz Dudała (fizjoterapeuta w grupie Bora Hansgroe), Karol Witecki (fizjoterapeuta w grupie Team Sunweb), Krzysztof Chrabąszcz, Wojciech Skarżyński (trener Szkółki Kolarskiej przy SP 31 w Kiecach), Józef Sobura (sędzia kolarski), Włodzimierz Rezner (sprawozdawca i komentator wyścigów), Dawid Sobura (prezes ŚRZKol.). Obecni byli też trenerzy Ryszard Kwaśniewski, Jan i Krzysztof Baćkowscy.
 
Po meczu odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne i łamanie się opłatkiem wraz składaniem życzeń wśród których nie zabrakło tych o uzyskiwaniu jak najlepszych wyników podczas wścigów w nadchodzącym sezonie.
Takie spotkania to świetna okoliczność do powspominania świetnych rezultatów jakie uzyskiwali zawodnicy z naszego regionu. Dla młodych adeptów kolarstwa jest to piękna lekcja historii, a zarazem okazja na porozmawianie z byłymi mistrzami i czerpanie wiedzy z ich doświadczenia.
 
Rewanżowy mecz już w sylwestra, na który serdecznie zapraszamy.